תרווחו ותסעדו חברים וחברות יקרים,

מה חדש בחיים שלכם לאחרונה? עשיתם מעשה טוב כבר היום? אני מקפידה לעשות כל יום לפחות מעשה טוב אחד. ומן הראוי שאציג את עצמי. קוראים לי דיתה, ואני אחת מתוך מאות נערות ליווי בבאר שבע. פעם הייתי אומרת את זה בלחש, מפחדת מהצל של עצמי, מפחדת שמישהו קרוב אליי יגלה מה אני עושה למחייתי, אבל כיום אני מצהירה בפני כולם, אני דיתה, ואני משתייכת לקהילה הגאה של נערות ליווי בבאר שבע. אני בת עשרים שמונה, כבר שמונה שאני נערת ליווי בבאר שבע. בהתחלה היה לי סיפור כיסוי. עבדתי בחברה מאוד גדולה, ועליתי בסולם הדרגות אט אט. יום אחד הגיע הבוס שלי, דני, ואמר לי שהוא מאמין שאהווה תוספת פשוט נהדרת לעסק בתור השותפה החדשה שלהם. עד כמה שזה החמיא לי והחניף לאגו שלי, שכבר ככה היה מאוד מנופח, לא האמנתי שאצליח לעשות את שני העיסוקים במקביל, ככלות הכול, יש רק עשרים וארבע שעות ביממה, וצריך לישון ולאכול בין לבין, וקצת לחיות חיים אישיים. השמעתי איזה תשובה מגמגמת ואמרתי בגדול שאני צריכה לחשוב על זה. אומנם להיות שותפה אמר לשלש את השכר שלי, אבל כזכור לכם, זה היה סיפור הכיסוי שלי, בתור אחת מן נערות ליווי בבאר שבע, הרווחתי בכמה ימים את כל מה שהרווחתי בתור שכירה במשרד במשך חודש.

המעסיק שלי לא הפסיק ללחוץ עליי, ויום בהיר אחד הוא ניגש אליי, שלח את היד לכיס שלו, והוציא ממנה מעטפה שמנה. הוא החמיא לי שאני נראית במיטבי בזמן האחרון, אבל בוודאי שאני חייבת, כמו כל אישה במעמדי, לחדש את המלתחה שלי. ואפשר לקרוא לזה מקדמה כנגד רווחים עתידיים של בית העסק, כאשר אהיה שותפה שווה בין שווים בו.

הוא היה פשוט מקסים. אילו הוא היה רואה את שלושת ארונות הבגדים שלי, הוא בוודאי לא היה מציע לי את ההצעה הנדיבה הזאת. הודיתי לו בחינניות, והסטתי את מבטי ממנו, כדי שלא להיתקל בעיניו, שמשהו יסגיר את כל המחשבות שמתרוצצות בלבי.

עמדה בפניי דילמה ענקית. מצד אחד להפוך לשותפה שוות זכויות, להרוויח שכר נאה. להפוך להיות אישה מכובדת, שהיא הבוסית של עשרות עובדים, ועל פיה יישק דבר; ומצד שני, להמשיך לעשות מה שאני אוהבת, להמשיך להיות נערת ליווי, ולהרוויח מלא כסף.

החלטתי להתייעץ עם ההורים שלי, למרות שבתוך לבי ידעתי לאן כבר ינשבו הרוחות. ההורים שלי מאוד התרגשו מההצעה לקדם אותי במקום העבודה. והיו תומכים נלהבים שלה. ערכנו רשימה של יתרונות וחסרונות, ותנחשו מה? למחרת התפטרתי מהעבודה במשרד, ושמתי פול גז על שירותי נערות ליווי בבאר שבע. ומאז קניתי כבר חמש דירות, שתי מכוניות ספורט, והוספתי עוד שבעה ארונות של בגדים. מה אתם הייתם עושים?…

מאמרים מומלצים